دفتر مرکزی

تهـــــران، ملاصدرا، شیراز جنوبی، برزیل غربی، شماره 59، واحد 9
ایمیل: info@nirvanasun.com

مبلمان خانگی، شعبه یافت آباد: 66193208-66193209
مبلمان خانگی،شعبه نیاوران: 26371436
پارتیشن و مبلمان اداری: 88602886-88212660

کپی رایت © 2019. نیروانا. کلیه حقوق محفوظ است.

مبلمان خانگی: 26371436  |  مبلمان اداری: 88602886

Blog

رنگ در دکوراسیون

با رنگهای مختلف اتاقهای خود را زنده و با نشاط کنید!

از همین جا شروع کنید و برای رنگ آمیزی دیوارها به رنگ‌های خنثی “نه” بگویید. افزودن موجی از یک رنگ پرشور و تند به دیوارها و کف، ساده ترین راه زنده کردن یک اتاق است.

از معمولی تا استثنایی:

هیچ چیز بهتر از رنگ نمی‌تواند یک اتاق معمولی را به یک اتاق محشر و استثنایی تبدیل کند. اما اینجا یک مشکلی هست : رنگهای تند باید بطور یکنواخت و چند لایه زده شوند و  تندی این رنگ چشم را اذیت می‌کند. برای حل این مشکل می‌توانید هریک از سطوح را با تکان دادن قلم مو و پاشیدن رنگ تند و سپس خفه کردن و پوشاندن آن با قلم مو رنگ کنید. به جای استفاده از یک لایه رنگ تند می‌توانید به روشی که ذکر شد رنگ را روی دیواری که رنگ زمینۀ آن خنثی است بزنید.یک فرش سبزآبی خنثی، پرده‌های بژ به همراه اثاثیۀ سفید، اتاق را رنگین ساخته و در عین حال از تاریکی و خفگی در می‌آورد.
آینه، آینه:

چندین آینه را در یک ردیف روی دیوار بزنید ، با این کار فضا روشن تر و بزرگتر نشان داده خواهد شد.

پوشش‌های رنگارنگ:

برای آنکه در اولین نگاه، رنگ اصلی مورد نظرتان به بیننده القا شود می‌توانید پوشش‌های رویی وسایلی که بیشترین توجه را به خود جلب می‌کنند را به رنگ مورد نظر انتخاب کنید.

طرح و نقش:

در انتخاب کاغذ دیواری بهتر است رنگ زمینۀ خنثی و طرحهای روی آن را به رنگ غالب سایر وسایل منزل انتخاب کنید. مثل این نقش Taisho از ساندرسون.

ساده و پرشور:

وقتی از رنگهای پرشور و مهیج استفاده می‌کنید، مثل همین سبزی که در اینجا استفاده شده است، سایر المان‌های معماری اتاق مثل تزیینات و رنگ درب و پنجره‌ها، را نیز هماهمنگ با رنگ مذکور انتخاب کنید. در اینجا می‌توانید از رنگ سفید برای هماهنگی با رنگ سبز استفاده کنید.در اینجا برای ایجاد هماهنگی و زنده ساختن اتاق از رنگ نارنجی روشن نیز استفاده شده است. در این پالت از المان‌های خنثی، شامل یک گیاه رویایی و زیبا با برگهای پهن و بزرگ، گیاه مینیاتوری همیشه سبز ، رز زردآلویی و رنگهای دلچسب و زیبای مختلف دیگر نیز بهره گرفته شده است.

یک ریزه کاری :

اگر تعویض رویه‌های مبل‌ها در برنامه اتان نیست یا به دلایل اقتصادی از آن صرفنظر کرده اید، می‌توانید با استفاده از چند کوسن بزرگ چهرۀ مبلهایتان را عوض کنید. همانطور که در این عکس می‌بینید این کار با چند کوسن کتانی به رنگ سبز کیوی تازه انجام شده است. طراح این کار توماس پائول است.

یک مدل نمایشی:

یک صندلی لالا  با برگ‌های سبز شاد در ترکیب با قطعات خنثی ، مدل شگفت آوری را به نمایش گذاشته است.

یک ایدۀ بکر:

استفاده از ترکیب رنگ صورتی گریپ فروتی با نارنجی گرم روی وسایل چوبی تیره، یک ایدۀ زیرکانه و بکر است؛ همچنین استفاده از رنگ سفید ساده _ روی دیوارها، روکش مبلها و کف زمین _ یک زمینۀ ایده آل برای یک لوستر قرمز پر زرق و برق ، کوسن‌های نارنجی و کاغذ دیواری‌های گلدار فراهم می‌کند. استفاده از لوازم جانبی به رنگهای متنوع و متفاوت ولی هم خانواده به شما کمک می‌کند به خانۀ خود روح ببخشید.

کاغذ دیواری های روغنی متضاد :

این کاغذدیواریها روغنی فابریک موارد استفاده‌های متعددی دارند.

رویه های رنگی :

این رویه های پشمی‌ به رنگهای مختلف موجود است.

خودتان رنگ بزنید:

لازم نیست به فروشگاه EKEA بروید و تمام حسابتان را خالی کنید تا چند تکه وسایل نو بخرید …می‌توانید روی پارچۀ آباژور قدیمی‌خود را با یک فیکساتور رنگ بزنید و آن را دوباره نو کنید. همچنین می‌توانید این کار را در مورد اکثر وسایل کهنه و قدیمی‌اتان انجام دهید و چهرۀ خانه اتان را کاملا” عوض کنید. میان رنگهای مختلفی که در بازار موجود است استفاده از رنگ قرمز ابریشمی‌ایدۀ جالبی است . برای هماهنگ کردن قسمتهای مختلف یک ویسله می‌توانید از تن‌های مختلف همان رنگ بهره بگیرید.

بهشت روشن :

این آشپزخانۀ معمولی تنها با چند قوطی رنگ به یک آشپزخانۀ شگفت انگیز تبدیل شده است. کابینت‌ها را که قبلا” سفید چوبی با درب‌های شیشه ای بودند، به رنگ سبز سیبی درآورده اند، و دیوارها را به رنگ زیبای بنفش یاسی رنگ کرده اند.برای کف پوش‌ها نیز از تلفیق رنگهای آبی کدر با سفید به صورت خشتی استفاده شده است.
خرده کاریهای جالب:

یک ظرف سفالی به رنگ تند و پرهیجان روی کانتر آشپزخانه قرار دهید و از تاثیر آن در رنگ بخشی به آشپزخانه لذت ببرید. مثل این کاسۀ زیبا که در عکس می‌بینید.
رنگهای دل انگیز:

از زیبایی رنگهای اسطوخودوس سوسنی و سبز سیبی در دکور منزل خود بهره بگیرید.

یک مربع در میان:

برای پوشاندن کف، از موزاییک‌های وینیل ( نوعی پلاستیک) استفاده کنید و مانند نمونه از سنگ صیقلی به رنگ آبی آسمانی که توسط Armstrong’s MODe  طراحی شده بهره بگیرید.

ترکیب و هماهنگ کردن:

ترکیب متنوع الگوها و مدل‌های قدیمی‌_ نوارها، طرح حای ستاره ای و پارچه‌های نخی پیچازی یا راه راه _ نمای زیبایی به‌هال این خانه بخشیده است. توجه داشته باشید که ترکیبات متنوع و مختلفی از این مدل‌های قدیمی‌درست کنید و در جای جای خانه بکار ببرید تا دیده شوند و زیبا بنظر رسند. در اینجا همانطور که می‌بینید از انواع تن‌های رنگ آبی _ سرمه ای ،آبی آسمانی ، و آبی سیر _ استفاده شده است. ترکیب این رنگها با زمینه‌های طلایی نمایی فوق العاده به وجود آورده است

گلهای ابریشمی:

گلهای ابریشمی‌رنگینی که در گلدانها قرار داده شده است، شور و حال جاودانه ای به فضا بخشیده است.

عکسهایتان را به یک پاپ آرت تبدیل کنید:

این قاب عکس نقره ای، با نوار پهن خالدار به رنگ زرد قناری، عکس را شبیه یک پاپ آرت واقعی کرده است.

قالی کناره روی پله‌ها:

قالی‌های کتانی کناره با نوارهای خوشرنگ و زیبا، بدون دردسر و فورا” روی پله‌ها را می‌پوشانند.