دفتر مرکزی

تهـــــران، ملاصدرا، شیراز جنوبی، برزیل غربی، شماره 59، واحد 9
ایمیل: info@nirvanasun.com

مبلمان خانگی، شعبه یافت آباد: 66193208-66193209
مبلمان خانگی،شعبه نیاوران: 26371436
پارتیشن و مبلمان اداری: 88602886-88212660

کپی رایت © 2019. نیروانا. کلیه حقوق محفوظ است.

مبلمان خانگی: 26371436  |  مبلمان اداری: 88602886

Blog

طراحی دیوار پشت مبل

تزیین دیوار پشت کاناپه

یکی از مهم ترین دیوار های خانه که تزیین آن بر طراحی مکان بسیار تاثیر گذار خواهد بود، دیوار پشت کاناپه است. زیرا این دیوار بسیار در معرض دید بوده و تزیین آن می‌تواند سلیقه شخصی و سبک طراحی داخلی شما را به نمایش گذاشته و حتی به یک نقطه کانونی در طراحی داخلی تبدیل شود. عناصری مانند آینه و تابلو از انتخاب های کلاسیکی هستند که معمولاً برای تزیین این دیوار مورد استفاده قرار می گیرند

کاناپه ای که در مقابل یک دیوار قرار می گیرد، حتی اگر ظاهر بسیار زیبا و شیکی داشته باشد، گاهی اوقات بسیار ساده به نظر رسیده و انگار بی‌ دلیل آن جا قرار گرفته است و با ترکیب بندی کلی دکوراسیون خانه هماهنگی پیدا نمی‌کند. اما تزیین دیوار پشت آن می تواند جلوه کاناپه را افزایش دهد. آینه و تابلو بهترین انتخاب برای این منظور به شمار می روند، اما انتخاب های غیر معمول دیگری نیز وجود دارند که می توانند زیبایی این دیوار را افزایش دهند

اگر مبل شما دارای رنگ روشن است، برای آن که جلوه بیشتری به آن بدهید، بهترین راه این است که دیوار پشت آن را به یک رنگ تیره رنگ آمیزی کنید. نصب چندین تابلو متعدد در شکل ها، فرم ها، سبک ها و رنگ های متفاوت و ترکیب بندی آن ها با یکدیگر نیز از جمله روش های کلاسیک تزیین این ‌دیوار به شمار می رود.

برای این منظور هر چیزی که می تواند به دیوار نصب شود مانند آینه، قاب عکس، عناصر تزئینی و هر چیز دیگری که در اختیار دارید را بر روی زمین بچینید. سپس آن هایی را که به یکدیگر شباهت داشته و سبک مشابهی دارند را جدا کرده و یک ترکیب بندی از آن ها تشکیل دهید. سپس همان ترکیب بندی را بر روی دیوار مشخص کرده و آن ها را به دیوار نصب کنید.

اگر دیوار پشت کاناپه شما بزرگ ترین دیوار خانه است، با تزیین آن می توانید وسعت بیشتری به خانه ببخشید. برای این منظور یک وسیله تزئینی بزرگ را انتخاب کنید، زیرا اشیاء و اکسسوار های کوچک اگر در کنار یکدیگر قرار داده شوند، باز هم نمی توانند همان جلوه را ایجاد کنند. به همین دلیل یک تابلوی بزرگ و یا یک آینه بزرگ انتخاب مناسبی خواهند بود، اما بهتر است که در کنار این تابلو و یا آینه و در دو طرف آن چراغ های دیواری نصب کرده و یا دو عدد آباژور قرار دهید.

استفاده از کاناپه هایی با طراحی متفاوت برای مثال کاناپه های نیمکتی، می‌توانند سبک بسیار متفاوتی را در مکان ایجاد کنند. اگر به این سبک مبلمان و کاناپه علاقمند هستید، می توانید بر دیوار پشت آن ها یک تورفتگی و یا یک طاقچه تزئینی ایجاد کنید. این روش نه تنها جلوه متفاوتی به دیوار خواهد بخشید، بلکه به مکان مناسبی برای قرار دادن کتاب ها و یا به نمایش گذاشتن اشیای تزئینی تبدیل خواهد شد.

برای استفاده از تابلوها در پشت کاناپه می توانید از شلف ها و طاقچه های دیواری استفاده کنید و تابلوها را بر روی آن قرار دهید. این روش علاوه بر این که مانع از سوراخ شدن بیش از اندازه دیوار می شود، به شما این امکان را می دهد تا هر وقت که خواستید ترکیب بندی و چیدمان تابلو ها را تغییر داده و یا حتی آن ها را تعویض کنید.

این موضوع را در نظر داشته باشید که هر عنصری که برای تزیین دیوار پشت کاناپه مورد استفاده قرار می دهید، اگر به شکل افقی چیدمان شده باشند باعث می شوند دیوار وسعت بیشتری یافته و اگر به صورت عمودی قرار داشته شوند، باعث می شوند تا ارتفاع دیوار بیشتر احساس شود.

اگر از چندین تابلو متعدد در کنار یکدیگر استفاده می کنید می توانید حداکثر یکی از آن ها و یا اگر از یک تابلوی بزرگ استفاده می‌کنید، می‌توانید آن را در فرم و شکلی متفاوت به کار ببرید تا توجه ‌ها را به آن جلب کنید.