دفتر مرکزی

تهـــــران، ملاصدرا، شیراز جنوبی، برزیل غربی، شماره 59، واحد 9
ایمیل: info@nirvanasun.com

مبلمان خانگی، شعبه یافت آباد: 66193208-66193209
مبلمان خانگی،شعبه نیاوران: 26371436
پارتیشن و مبلمان اداری: 88602886-88212660

کپی رایت © 2019. نیروانا. کلیه حقوق محفوظ است.

مبلمان خانگی: 26371436  |  مبلمان اداری: 88602886

Blog

فرش و مبلمان منزل

مبلمان، فرش و لوازم جهیزیه ام را چه رنگی بخرم

خرید جهیزیه شاید برای هر عروس و دامادی یکی از مشکل ترین کارها باشد. در همین راستا بر آن شدیم تا مطلبی برای تازه‌ عروس و دامادهای عزیز در زمینه خرید مناسب جهیزیه آماده کنیم.  این مطلب را با یک دنیا آرزوی خوشبختی و شادکامی برای‌تان فراهم کرده ایم. با ما همراه باشید.

سیر تا پیاز خرید یک جهیزیه کامل

شاید شما هم این روزها برای خود یا یکی از عزیزان‌تان در تکاپوی مراسم عروسی هستید و مشغله همیشگی این مراسم دوست‌داشتنی را مزه‌مزه می‌کنید. اگر این طور است از رزرو تالار مناسب تا خرید دمکنی برای جهیزیه! همه و همه چالش‌هایی است که یا پشت سر گذاشته‌اید یا دیر یا زود باید پشت سر بگذارید! در همین راستا بر آن شدیم تا مطلبی برای تازه‌عروس و دامادهای عزیز در زمینه خرید مناسب جهیزیه آماده کنیم.  این مطلب را با یک دنیا آرزوی خوشبختی و شادکامی برای‌تان فراهم کرده ایم. با ما همراه باشید.

فرش دستبافت یا ماشینی؟

یکی دیگر از سوالات متداول همین انتخاب فرش مناسب است. در نظر بگیرید تک‌ تک عناصر منزل شما از یک سبک دکوراسیون باشند؛ یک فرش مدرن در کنار مبلمان استیل اصلا زیبایی ندارد و همین‌طور یک فرش دستبافت ابریشمی با طرح‌های اسلیمی در کنار یک دست مبل فانتزی مدرن! تک‌تک اینها زیبایی خاص خودشان را دارند که در یک ترکیب نامناسب جلوه‌شان را از دست می‌دهند. پس برای انتخاب فرش علاوه بر توجه به سبک مبلمان خود به رنگ کفپوش و مبلمان‌تان نیز دقت کنید. اغلب کفپوش‌ها از رنگ‌های خنثی انتخاب می‌شوند؛ بنابراین به سادگی با هر رنگی ترکیب می‌شوند. پس به هارمونی رنگ در فضای خود دقت کنید.

پرده ساده یا والان‌دار!

پرده مناسب از نظر رنگی می‌تواند با رنگ کوسن‌های شما هماهنگ شود و از نظر نوع پرده باز باید به سبک مبلمان رجوع کنیم. برای فضایی با مبلمان استیل و فرش اصیل ایرانی قاعدتا پارچه حریر با یک والان از جنس و رنگ پارچه مبل نیاز است و برای یک‌دست مبل راحتی مدرن پرده‌های فانتزی پاسخ مناسبی است که می‌تواند والان‌دار، ساده و. . . باشد. برای آشپزخانه اول باید محل پنجره مشخص شود. اگر از نشیمن شما پنجره آشپزخانه دید دارد، پس یک پرده با ترکیب رنگ مناسب و متناسب با آن فضا انتخاب کنید. یک نکته دیگر در خرید پرده ارتفاع سقف است؛ اگر سقف بلندی دارید از پرده‌های کوتاه استفاده کنید و اگر سقف شما کوتاه است، کمک گرفتن از پرده‌های بلند سبب می‌شود که سقف‌تان بلندتر دیده شود.

لوازم جهیزیه ام را سفید بخرم یا سیلور؟

امان از این کاسه و بشقاب که هر چه بخری باز یک چیزش کم است! برای انتخاب ظروف پذیرایی زیاد خودتان را درگیر نکنید؛ هیچ آدم دنیا دیده‌ای شما را مجبور نخواهد کرد که صفر تا صد ۱۰سال زندگی را در یکی، دو سال خلاصه کنید و با خودتان به خانه ببرید! به قدر بودجه، نیاز و کفایت خرید کنید. همچنین هنگام خرید واقع‌بین باشید. اگر واقعا توانایی و استعداد شیرینی‌پزی ندارید، پس قالب‌های توی دست‌تان را زمین بگذارید؛ چون از ماه سوم به بعد آنها را به انباری منتقل خواهید کرد. در این صورت می‌توانید هزینه‌شان را صرف موارد ضروری‌تر کنید.
از طرف دیگر زیاد در جست‌وجوی وسایل فانتزی نباشید و کارآیی را مدنظر قرار دهید. این وسایل قرار است نهایتا تا پنج، شش سال آینده مثل روز اول برای شما کار کنند. برای لوازم برقی آشپزخانه مثل یخچال، گاز، هود و. . .  دو انتخاب بیشتر ندارید؛ سیلور و سفید! توجه داشته باشید که کابینت‌ها هم مثل کفپوش‌ها معمولا از رنگ‌های خنثی انتخاب می‌شوند تا با هر رنگی خوب ترکیب ‌شوند. پس زیاد نگران این موضوع نباشید. نکته‌ای که نباید هنگام خرید لوازم آشپزخانه از یاد برد، مراسم پاتختی و حضور گرم اعضای فامیل با انواع استکان و پیش‌دستی است. پس وقت‌تان را معطوف دیگر لوازم کنید.

برای جهزیه ام لوازم دکوری بخرم یا نخرم؟!

لوازم دکوری از قبیل تابلو‌ها، کوسن‌ها، آباژورها همان چیزهایی است که دقیقا باید حس درونی شما را متحول کند؛ مثلا با دیدن یک تابلوی منظره، آرامشی عجیب به شما دست دهد یا یک مجسمه یادگاری از دومین قرار عاشقانه‌تان! یا حتی عکس‌های عروسی‌تان که امیدوارم تا ابد زینت‌بخش خانه رویایی شما باشد، همه و همه باید احساس درونی بی‌نظیری به شما ببخشد که با دیدن‌شان خانه تازه معنای خانه پیدا کند.
آنچه باید در این مورد به آن توجه کنید استفاده به اندازه از تزیینات است. گاهی وقت‌ها ذهن نیاز به یک آرامش نسبی دارد؛ یک فضای شلوغ پر از رنگ‌ها و وسایل در هم و بر هم آرامش شما را بر هم خواهد زد. پس تعادل را در روزهای زندگی‌تان فراموش نکنید و توجه داشته باشید سلیقه محبوب‌تان در تک‌تک عناصر این خانه باید دخیل باشد.

مبلمان کلاسیک برای جهیزیه بهتر است یا مدرن!

برای انتخاب مبلمان آنچه ابتدا باید مد نظر قرار دهید، وسعت و متراژ فضای شماست. در خانه‌هایی با متراژ بزرگ به دو دست مبلمان با دو مدل متفاوت نیاز دارید؛ یکی برای فضای نشیمن خصوصی(غالبا محل قرار‌گیری تلویزیون هم هست) که می‌تواند از نوع ال‌شکل باشد و دیگری نشیمن عمومی که معمولا برای ‌مهمان مهیا می‌شود و مبل استیل برای آن فضا مناسب است. اما همان‌طور که می‌دانید بیشتر خانه‌های امروزی آن هم برای تازه‌عروس و داماد‌ها فضای کوچکی دارند. پس در این صورت ، فکر مبلمان استیل را از سرتان بیرون کنید. یک دست مبل راحتی به سبک مدرن هم مقرون به‌صرفه‌تر است و هم با فضای خانه شما تناسب بهتری دارد. نگران نباشید سال‌های بعد در یک منزل بزرگ‌تر و دلباز‌تر به مبل استیل محبوب‌تان خواهید رسید!

جهیزیه را چه رنگی بخرم؟

این سوال بی‌نهایت در بین همه به‌خصوص کاربران خودمان تکرار می‌شود. رنگ سفید همان رنگی است که از اسم عروس و عروسی در ذهن همه ما نقش می‌بندد و شاید علت اصلی آن ریشه در فرهنگ و سنت ما دارد. احترام به سنت همیشه خوب است اما در وهله اول آنچه باید بیشتر از سنت به آن توجه کنید، آرامش است. ببینید از چه رنگی آرامش می‌گیرید و نسبت به چه رنگی احساس خوبی دارید؟ همسرتان شیفته کدام رنگ است و کدام ترکیب‌های رنگی شما را به هیجان می‌آورد؟ به جای آنکه بگوییم سنت چه می‌گوید، از خودمان این سوال‌ها را بپرسیم و بگذاریم خانه‌مان حاصل فصل مشترک عقاید و سلیقه‌های ما و همسرمان باشد نه نظریه نوه عموی دخترخاله فلانی!

آینه و کنسول و ویترین را در جهیزیه چگونه بخریم؟

این موضوع بسیار حائز اهمیت است که در خرید هر عنصری فضای خود را در نظر بگیرید. پیش‌تر هم اشاره کردم که نیازی نیست همه وسایل یک زندگی ۱۰ساله را با خودتان ببرید. وقتی خانه شما کوچک است و فضای کافی برای آینه و کنسول ندارید، یک دست آینه و شمعدان کوچک برای یمن و میمنت کفایت می‌کند؛ هیچ‌کس از آینه و شمعدان به آرامش و خوشبختی نرسیده است که من و شما برسیم! نکته بعدی حضور ویترین است که خیلی‌ها تمایل به خرید آن دارند.
ابعاد فضا، رنگ، میزان لوازم و وسایل شما تعیین‌کننده حضور چنین عنصری در خانه شماست. وقتی کابینت‌ها فضای جای دادن بلور و کریستال شما را دارد، پس داشتن این عنصر آن هم در فضاهای کوچک امروزی غیرضروری است اما اگر جای آن را دارید یا اصلا علاقه‌مندید یکی از آنها را داشته باشید، حتما به رنگ و میزان وسایلی که در آن قرار می‌دهید، توجه کنید؛ چراکه کریستال‌های شما در مقابل آینه پشت ویترین دوبرابر می‌شوند و از طرف دیگر رنگ‌های خیلی تیره فضای شما را گرفته می‌کند.