دفتر مرکزی

تهـــــران، ملاصدرا، شیراز جنوبی، برزیل غربی، شماره 59، واحد 9
ایمیل: info@nirvanasun.com

مبلمان خانگی، شعبه یافت آباد: 66193208-66193209
مبلمان خانگی،شعبه نیاوران: 26371436
پارتیشن و مبلمان اداری: 88602886-88212660

کپی رایت © 2019. نیروانا. کلیه حقوق محفوظ است.

مبلمان خانگی: 26371436  |  مبلمان اداری: 88602886

Blog

انتخاب رنگ دکوراسیون

پاسخ به چند پرسش متداول شما در مورد انتخاب رنگ

از خودتان این سوالات را بپرسید: رنگ مورد علاقه شما چیست ؟ چه رنگی را دوست ندارید؟ هنگامی که شما به فلان رنگ فکر می کنید ، چه خاطرات یا احساساتی به ذهنتان می آیند ؟

مناسب ترین رنگ

سوال : چگونه می توانم یک رنگ مناسب را برای اتاق خود انتخاب کنم ؟

جواب :

باید با توجه به فضایی که در اختیار دارید رنگ مناسبی را انتخاب کنید و این احتمال را بدهید که تاثیر یک رنگ در فضاهای گوناگون متفاوت است و ممکن است بازخورد ترکیب یک رنگ در دو فضای مختلف کاملا متفاوت باشد.

رنگ های پر زرق و برق ( پر رنگ )

سوال : من رنگ مورد علاقه خود را که بسیار پررنگ است پیدا کرده ام .حال چه باید کنم ؟

جواب :

از رنگ های پر رنگ با دقت استفاده کنید و بهره ببرید چرا که این گونه رنگ ها در کنار یک رنگ دیگر می تواند جلوه ای دیگر را به خود بگیرد . مثلا شما از رنگ شرابی استفاده می کنید و ناگهان می بینید که این رنگ روی دیوار اتاق شما و در کنار تابلو هایی که به دیوار زده اید به صورت قهوه ای تیره دیده می شود . پس در نهایت باید در هنگام استفاده از یک رنگ اصطلاحا لعاب دار توجه به رنگ وسایل دیگری که قرار است در کنار آن استفاده شود را فراموش نکنید.

از تکرار رنگ ها استفاده کنید

سوال : چگونه از رنگ مورد علاقه ام در اتاقم استفاده کنم ؟

جواب :

استفاده از هر رنگ حداقل دو بار در جاهای مختلف اتاق پیشنهاد می شود. مثلا رنگ دیوارها و رنگ بالش ها و رنگ یکسری وسایل تزئینی را یکرنگ در نظر بگیرید.به این ترتیب از تکرار رنگها و یا همان ست کردن رنگ ها استفاده کرده اید.

حل مشکلات مربوط به رنگ مبلمان

سوال : مبلهای من  قهوه ای تیره است اما چگونه می توانم رنگ مبلمانم را در اتاق زیبا جلوه دهم ؟

جواب :

شما عاشق رنگ قهوه ای تیره برای دکوراسیون خود هستید اما برای زیبا جلوه دادن این رنگ باید از ترکیب این رنگ تنها برای مبلمان خود و یا در نهایت فقط برای یک قاب روی دیوار استفاده کنید و برای رنگ دیوار ها یا فرش یا وسایل دیگر اصلا از این رنگ استفاده نکنید تا این رنگ در تک بودن خود نمای بیشتری داشته باشد و در نهایت برای وسایل دیگر مثلا از رنگ  صورتی یا قرمز یا … استفاده کنید.

فضای کوچک  و ارتباط آن با رنگ

سوال : من عاشق رنگ های گوناگون هستم اما خانه ام بسیار کوچک است .حال چگونه می توانم از بهترین رنگ ها در این فضای کوچک بهره گیرم ؟

جواب :

در فضاهای کوچک باید دقت کنید که از وسایل بسیار ساده استفاده کنید مثلا در مورد سرویس خوابتان باید ساده ترین مدل را انتخاب کنید چرا که به این ترتیب در بزرگ نشان دادن اتاق تاثیر زیادی را گذاشته اید و به جای آن می توانید از ترکیب رنگ های گوناگون برای درها و دیوارها استفاده کنید.

اتاق خواب شخصی

سوال : چگونه می توانم رنگ آمیزی اتاق خواب خود را با احساسات خود هماهنگ سازم ؟

جواب :

استفاده از الگوها و نقوش و طرح های مورد علاقه خود و تمامی اینها در کنار رنگ های مورد علاقه شما می تواند زیبایی اتاق را در نظر شما چندین برابر جلوه دهد. به عنوان مثال شما عاشق اشکال هندسی هستید و می توانید این علاقه را در مدل بالش هایتان پیاده سازی کنید.

پررنگ بودن

سوال : من استفاده از رنگ های بسیار پررنگ و در اصطلاح جیغ را در رنگ آمیزی اتاق خود بسیار دوست دارم .اما چه کار باید بکنم ؟

جواب :

در این مدل کارها باید از ترکیب دو یا چند رنگ استفاده کنید و آن رنگ جیغ را فقط در جاهایی خاص و بسیار کم استفاده کنید تا بیشتر به چشم آید.

رنگ  تمامی اتاق ها با هم هماهنگ باشند

سوال : من دوست دارم رنگ کل اتاق های خانه یکی به نظر برسد حال چگونه می توانم رنگ تمامی اتاق های خانه را با هم هماهنگ سازم ؟

جواب :

در ابتدا باید به رنگ آمیزی دیوار اتاق ها توجه داشته باشید و برای مثال از یک رنگ بر روی دیوار اتاق نشیمن و یا اتاق ناهار خوری و…استفاده کنید که این خود تاثیر مستقیمی در هماهنگی رنگ های کل اتاق ها خواهد گذاشت. در مرحله بعد برای کل دکوراسیون و وسایل و دیوارها و … چند رنگ را انتخاب کنید و در نهایت نسبت به فضایی که هر اتاق دارد از ترکیب یک یا دو یا چند رنگ فقط از میان این رنگ ها استفاده کنید.

تغییر رنگ

سوال : چگونه باید رنگ اتاق را با نور اناق هماهنگ سازم ؟

جواب :

استفاده از ترکیب یک رنگ در اتاق ممکن است در روز و شب جلوه گوناگونی را به اتاق بدهد مثلا در نور نیمروز اتاق جور دیگری به نظر برسد و یا حتی استفاده از لامپ های مختلف با رنگ های مختلف تاثیر زیادی را در نمای اتاق خواهد گذاشت. به این ترتیب مثلا برای پارچه مبلمان خود باید رنگ مناسبی را انتخاب کنید که به این ترتیب انتخاب بهترین رنگ که منتاسب با نور اتاق باشد حتما بهترین راه حل برای لذت بردن شما از رنگ آمیزی اتاقتان می باشد.

رنگ های سفارشی

سوال : چگونه می توانم رنگ یک اتاق خاص مثلا اتاق کار خود را کاملا متفاوت نشان دهم ؟

جواب :

انتخاب رنگ دیوار مهمترین نکته است. باید رنگ این اتاق را دقیقا بر خلاف رنگ دیگر اتاق ها در نظر بگیرید و از مبلمان و وسایلی با رنگ های متفاوت با وسایل دیگر خانه استفاده کنید.

رنگ آمیزی اتاقتان نترسید

سوال : چگونه می توانم بر ترس استفاده از رنگ هایی که اصلا مورد علاقه ام نیستند  غلبه کنم؟

جواب :

از خودتان این سوالات را بپرسید: رنگ مورد علاقه شما چیست ؟ چه رنگی را دوست ندارید؟ هنگامی که شما به فلان رنگ فکر می کنید ، چه خاطرات یا احساساتی به ذهنتان می آیند ؟ از چه رنگهایی  بارها و بارها استفاده کرده اید ؟ و در نهایت متوجه خواهید شد که چه رنگ هایی به شما حس بدی را انتقال می دهند پس از ترکیب آنها استفاده نکنید.

استفاده از رنگ های خنثی

سوال : چگونه می توانم رنگ دیوارها را با رنگ وسایل طوری نشان دهیم که یکدیگر را خنثی کنند ؟

جواب :

این یک قاعده کلی است که : رنگ دیوار و رنگ مبلمان در کنار یکدیگر باید طوری با هم یکی  باشند که در واقع یکدیگر را حنثی کنند و بهتر است برای دیگر وسایل هم از رنگ های مشابه یا مکمل استفاده کرد.

زیاد کردن علاقه و لذت بیشتر

سوال : چگونه می توانم رنگ های مورد علاقه خود را به صورت لذت بخش یا چشم گیر نشان دهم ؟

جواب :

باید از رنگ مود علاقه تان مثلا اگر صورتی است فقط در یک جای کوچک اتاق استفاده کنید .به فرض مثال از این رنگ برای یکی از بالش ها یا فقط یکی از قاب ها یا گلدان ها استفاده کنید. به این ترتیب از یک رنگ بسیار چشم گیر و لذت بخش و هیجانی استفاده کرده اید.

سفید در سفید

سوال : من یک اتاق سفید رنگ می خواهم، اما چگونه می توانم  در این اتاق از سایه یا هاله هایی به رنگ سفید استفاده کنم؟

جواب :

استفاده از رنگ سفید بسیار فوق العاده است و بهتر است برای وسایل دیگر هم از ترکیب رنگ های خاکستری یا کرم استفاده کنید. اما برای رنگ دیوارها یا پرده ها باید حتما از رنگ سفید یخی استفاده کنید تا تاثیر شگفت انگیزتری را بر روی شما بگذارد.