دفتر مرکزی

تهـــــران، ملاصدرا، شیراز جنوبی، برزیل غربی، شماره 59، واحد 9
ایمیل: info@nirvanasun.com

مبلمان خانگی، شعبه یافت آباد: 66193208-66193209
مبلمان خانگی،شعبه نیاوران: 26371436
پارتیشن و مبلمان اداری: 88602886-88212660

کپی رایت © 2019. نیروانا. کلیه حقوق محفوظ است.

مبلمان خانگی: 26371436  |  مبلمان اداری: 88602886

Blog

اتاق نشیمن

۸ ترکیب رنگی جذاب برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

در دکوراسیون داخلی هر فضایی انتخاب ترکیب رنگی مناسب از اهمیت بسیار بالایی برخورداره؛ اتاق نشیمن هم از این موضوع مستثنی نیست. البته این ترکیب‌ها رو برای هر اتاق دیگه‌ای هم میتونین به کار بگیرین، ولی چون ما معمولاً در انتخاب رنگ‌های خاص برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن تردید میکنیم و میچسبیم به همون بژ و قهوه‌ای کلاسیک، توی این مطلب به طور خاص مثال‌های از استفاده از رنگ‌های خاص و جذاب در اتاق نشیمن رو اوردیم براتون.

به طور کلی توصیه میشه که لوازم بزرگ، و طبیعتاً گرون‌تر، رو که نمیشه مرتب عوض کرد، به رنگ‌های خنثی بخریم، و لوازم جانبی و کوچیک‌تر رو به رنگ‌های مورد علاقه یا مد سال. به هر حال تغییر کوسن از تعویض مبلمان خیلی راحت‌تره. از جمله رنگ‌های خنثی که میتونین برای دیوارها، مبلمان، و کف (سنگ، سرامیک، پارکت، فرش) استفاده کنین، میتونم بژ، سفید، خاکستری، و کرم رو مثال بزنم.

 

رنگ خاکستری برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

رنگ های خاکستری، کرم و بژ و سبز برای اتاق نشیمن

  1. اگه دوست دارین دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن شما یه مقدار متفاوت از اون چیزی باشه که توی اکثر خونه‌ها میبینین، به جای کرم و بژ، از رنگ خنثی خاکستری برای اثاثیه‌ی بزرگ‌تون استفاده کنین. فقط باید حواس‌تون باشه که با رنگ‌های گرم‌تر ترکیبش کنین تا محیط‌تون رو خیلی سرد نکنه. یه مثال از ترکیبش با دو نمونه سبز رو که توی تصویر میبینین. به جز این ترکیب رنگی، خاکستری رو میتونین با لوازم چوبی یا حتی همون بژ ترکیب کنین.

 

 

 

رنگ سرخابی برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

 

رنگ سرخابی برای اتاق نشیمن

  1. همون اول اول متن گفتم که مبلمان رو به رنگ‌های خنثی بخرین! ولی الان میخوام بگم که بعضی وقت‌ها استثنا هم وجود داره… مثل این مبل‌های سرخابی خوش‌رنگ! اگه یهو یه جایی یه سری مبل به رنگ مورد علاقه‌تون دیدین و دل‌تون براشون رفت، خیلی خودتون رو اذیت نکنین، بخرین‌شون! فقط باید دقت داشته باشین که، مثل این تصویر، سرخابی تنها رنگ زنده و تند دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن باشه. تصور کنین دوتا مبل سرخابی با یه دیوار سبز و یه کاناپه‌ی آبی چقدر شلوغ میشه!

 

 

 

رنگ های آبی و سبز برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

آبی و سبز برای اتاق نشیمن

  1. ترکیب رنگ‌های آبی و سبز همیشه فوق‌العاده میشه، به ویژه آبی آسمانی و سبز روشن. استفاده از این ترکیب رنگی در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن با خودش کلی آرامش به همراه داره! چرا که برای ما تداعی‌کننده‌ی مفاهیم طبیعت و جنگل و دریا و آسمون هستن.

 

 

 

رنگ های سبز و قرمز برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

 

رنگ های سبز و قرمز برای اتاق نشیمن

  1. ترکیب سبز و قرمز همیشه ساده نیست. این دو رنگ توی دایره رنگی دقیقاً مقابل هم قرار دارن، که به این معنیه که بیش‌ترین تضاد یا کنتراست رو با هم دارن. یه راه برای متعادل‌تر کردن این تضاد اینه که از طیف یکی یا هر دوتای این رنگ‌ها، سایه‌های ملایم‌تری رو انتخاب و با هم ترکیب کنیم. ساده‌ترش میشه حداقل یکی از این رنگ‌ها، سبز و قرمز، جیغ و تند نباشه!

دیوار توی این تصویر یه سبز خالص‌ه، ولی نسبتاً روشنه. رنگ قرمز کاناپه هم خیلی تیره‌ست و بیش‌تر نزدیک به زرشکیه. این ترکیب رنگی غیرمتعارف برای هر کسی مناسب نیست! اما به خوبی توی دکوراسیون داخلی این اتاق نشیمن، که بقیه رنگ‌هاش سردن، نشسته و جا گرفته.

 

 

 

رنگ های نارنجی و نوک مدادی برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

رنگ های نارنجی و نوک مدادی برای اتاق نشیمن

  1. برای اون دسته از آدم‌ها که فضاهای دلباز و روشن رو دوست دارن، سفید کردن دیوارها و سقف همیشه انتخاب مناسبی‌ه؛ حتی میتونین مبلمان رو هم سفید تهیه کنین. اما برای جون بخشیدن به محیط بد نیست که توی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن‌تون یه کم رنگ هم تزریق کنین.

اگه تصمیم دارین این کار رو بکنین، چرا تو انتخاب رنگ مکمل جسور نباشین؟ رنگ‌های نوک مدادی و نارنجی که توی تصویر بالا میبینین، در کنار آبی روشن، ترکیب خیلی زیبایی رو ایجاد کردن. توی این مثال هم آبی و نارنجی درد ایره رنگی مقابل هم قرار میگیرن! اما چون از آبی روشن استفاده کردیم، به خوبی در کنار هم قرار گرفتن.

 

رنگ ملایم برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

رنگ ملایم برای اتاق نشیمن

  1. ترکیب رنگی این فضا نسبت به قبلی‌ها خیلی ملایم‌تر و روشن‌تره. اگه توی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن‌تون از تابلوها و سایر لوازم تزئینی جذاب استفاده میکنین، رنگ‌های تندتر میتونن باعث بشن که این لوازم کم‌تر دیده بشن. حتی ممکنه توجه رو از روی یه منظره‌ی زیبای بیرون پنجره هم بردارن!

در اتاق نشیمن تصویر بالا تقریباً همه‌ی رنگ‌ها خنثی محسوب میشن، و فقط هر از گاهی بعضی جاها رنگ‌های تیره‌تر دیده میشه. همچین ترکیبی برای افرادی که دوست دارن محیط‌شون مینیمال و دلباز و روشن باشه مناسبه.

 

 

 

رنگ آبی و خاکستری برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

رنگ آبی و خاکستری برای اتاق نشیمن

  1. در دکوراسیون داخلی این اتاق نشیمن هم بیش‌تر از خاکستری و آبی استفاده شده، اما این بار بعضاً سفید یخچالی و قهوه‌ای تیره هم به چشم میخوره؛ که محیط رو شیک و مدرن کرده.

 

 

رنگ سرمه ای برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن

رنگ سرمه ای برای اتاق نشیمن

  1. یه رنگ خنثی دیگه هم که میتونین برای دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن ازش بهره بگیرین سرمه‌ای‌ه. سرمه‌ای رو میتونین به عنوان اون رنگ تند استفاده کنین؛ مثلاً توی این تصویر برای پرده و کوسن‌ها این رنگ رو انتخاب کردن، و در کنار رنگ‌های آبی-طوسی روشن و زیتونی، یه محیط جذاب و دلنشین ایجاد کردن.