دفتر مرکزی

تهـــــران، ملاصدرا، شیراز جنوبی، برزیل غربی، شماره 59، واحد 9
ایمیل: info@nirvanasun.com

مبلمان خانگی، شعبه یافت آباد: 66193208-66193209
مبلمان خانگی،شعبه نیاوران: 26371436
پارتیشن و مبلمان اداری: 88602886-88212660

کپی رایت © 2019. نیروانا. کلیه حقوق محفوظ است.

مبلمان خانگی: 26371436  |  مبلمان اداری: 88602886

Blog

طراحی داخلی منزل با کاغذ رنگی

ایده هایی جالب برای تزئین دیوارها با پارچه های رنگی

با تکنیک های زیر به راحتی می توانید با پارچه های قدیمی دیوارهای تان را تزئین کنید.

اگرچه پارچه ها ممکن است در صدر چیزهایی نباشند که هنگام طراحی یک دیوار خالی به آن‌ها توجه کنیم، اما آن‌ها عناصر جذابی برای طراحی و تزئین دیوار هستند.

از نظر تکنیکی، منسوجات هر نوع پارچه یا تولیدات دیگری هستند که از طریق بافتن، دوختن، و یا نمدمالی تولید می‌شوند؛ منسوجات را می‌توان از مواد طبیعی یا مواد مصنوعی تولید کرد.

منسوجات دارای گستره وسیعی از رنگ‌ها، طرح‌ها، و بافت‌ها هستند. خواه زنده و قدرتمند مانند عکس زیر …

و خواه نرم و لطیف مانند این عکس، گزینه‌های زیادی در دسترس شما هستند که می‌توانید با آن‌ها به طراحی مورد نظر خود برسید.

چه کسی فکر می‌کند که می‌توان به سادگی یک تکه بلند پارچه را از یک میله آویزان کرد و این تاثیر را در فضا خلق کرد؟ رنگ جذاب و طرح لطیف آن یک پوشش طبیعی کامل برای این دیوار بزرگ فراهم کرده است.

پنل عمودی زیبای روی دیوار با دست قلاب‌دوزی شده. این پارچه لطیف و تک‌رنگ، اما بسیار در فضا تاثیرگذار است.

این پارچه جذاب که از دیوار آویزان شده به مانند یک تابلو هنری مدرن طراحی شده اما در واقع پارچه چهل تکه ای قدیمی است که مالک این خانه آن را از دهه ۱۹۶۰ تا اکنون حفظ کرده است.

در این عکس یک رویکرد کاملا متفاوت را به کولاژ پارچه می‌بینید: از بقایای تکه‌های پارچه‌ها برای خلق این طراحی نوآورانه و زیبا استفاده شده است. «W» سیاه با نقطه‌های سفید شبیه ستاره است و عنصر بصری اصلی در این طراحی است.

همان‌طور که در عکس زیر می‌بینید، پارچه مورد علاقه خود را می‌توانید قاب بگیرید. شما می‌توانید از یک پارچه یک‌تکه استفاده کنید و یا چندین پارچه را به هم بدوزید تا بتوانید یک قطعه بزرگ پارچه‌ای خلق کرده و آن را قاب بگیرید و به دیوار اتاق خود نصب کنید.

قاب زیبای چهل‌تکه روی دیوار جوهره خود را از هنر پارچه‌ای می‌گیرد. چهل‌تکه‌ها داستان‌ها و اطلاعاتی، هم سیاسی و هم اجتماعی، در خود دارند. آن‌ها از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شوند و فقط در اتاق خواب مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

این تابلوی چهل‌تکه زیبا نقطه کانونی این اتاق نشیمن است و چشم و ذهن را به خود جلب می‌کند.

در این عکس یک پارچه سوزنکاری‌شده را می‌بینید : نوعی از پارچه متعلق به آسیای میانه که معمولا ابعاد بزرگی دارد. قدیمی‌ترین پارچه سوزنکاری‌ شده به جا مانده به اواخر قرن ۱۸ و اوایل قرن ۱۹ بازمی‌گردد، اما از این نوع پارچه‌ها خیلی پیش از این تاریخ نیز استفاه می‌شده است. این پارچه‌های کاملا متمایز در تزئین اتاق عروس استفاده می‌شده و برای مراسم بسیار مهم دوخته می‌شده است.

پارچه‌های سوزنکاری‌شده قدیمی امروزه طرفداران زیادی دارند و به همین دلیل قیمت‌شان نیز بالاست. اما نوع معاصر آن‌ها را با قیمت کم‌تری می‌توانید از فروشگاه‌های مختلف خریداری کنید.

پارچه های قدیمی و آنتیک افسانه ها و تاریخ‌مان را بازگو می‌کنند، و علائق و فرهنگ ما را آشکار می‌کنند. شاید این تکه پارچه از زیر خروارها قالیچه در مراکش پیدا شده است، یا شاید صاحب آن آن را از یک بازار مکاره خریده باشد اما  در این پارچه که به دیوار نصب شده است ترکیب درستی از رنگ و طرح را می‌بینید.

دلیلی ندارد که منسوجات حتما بزرگ باشند. وقتی مانند عکس بالا آن‌ها را قاب بگیرید، مجموعه‌ای از تکه‌های پارچه شما را جذب کرده و باعث می‌شوند به سمت آن‌ها بروید تا آن‌ها را از نزدیک تماشا کنید.

خودتان را به تکه‌های پارچه قدیمی یا خاص محدود نکنید. پارچه‌های لباس نیز می‌توانند تبدیل به یک اثر هنری شوند. این یونیفورم مرا به خود جلب می‌کند؛ من دوست دارم داستان پشت آن را بفهمم.

پارچه‌ای که روی آن یک لایه شیشه‌ای قرار گرفته است می‌تواند به عنوان دیوار پشت اجاق گاز به کار گرفته شود. تصور کنید این کار را با یک پارچه موروثی خانواده خود انجام دهید، یا از پارچه‌ای که در پرده‌های اتاق‌های دیگر استفاده کرده‌اید در این فضا نیز استفاده کنید.

پارچه‌های لمینیت‌شده، که معمولا به عنوان رومیزی، چتر، یا کیف دستی مورد استفاده قرار می‌گیرند، را نیز می‌توان به دیوار نصب کرد، البته آن‌ها مناسب کاربردی که در عکس بال می‌بینید نیستند مگر این‌که در زیر یک لایه شیشه قرار بگیرند.

امیدواریم این ایده‌ها به در  شما بخورند و وقتی خواستید از یک طراحی نامتعارف ولی زیبا در دیوار اتاق خود استفاده کنید این ایده‌ها به شما کمک کنند.