دفتر مرکزی

تهـــــران، ملاصدرا، شیراز جنوبی، برزیل غربی، شماره 59، واحد 9
ایمیل: info@nirvanasun.com

مبلمان خانگی، شعبه یافت آباد: 66193208-66193209
مبلمان خانگی،شعبه نیاوران: 26371436
پارتیشن و مبلمان اداری: 88602886-88212660

کپی رایت © 2019. نیروانا. کلیه حقوق محفوظ است.

مبلمان خانگی: 26371436  |  مبلمان اداری: 88602886

Blog

طراحی مدرن دکوراسیون اداری

سبک دکوراسیون مدرن اداری

مدرن یک واژه گسترده است بمفهوم جدید و تازه باب شده. بنابراین هرچیزی که تازه مد شده را میتوان مدرن نامید. در زمینه دکوراسیون و مبلمان اداری به یک فضا با خطوط منظم ، رنگ ساده و با استفاده از استیل و شیشه گفته میشود. از ویژگی های آن حس سادگی ، صاف و صیقلی بودن ، براق و شفاف بودن است. اشکال هندسی واضح هستند مانند دایره و یا چهار گوش. که گوشه ها نشان دهنده سرسختی دنیای مدرن و انحنا نیز احساس حرکت و پویایی است. مدرن را میتوان در به کار گیری ابزار و لوازم مدرن و تازه اختراع شده نیز اطلاق کرد.

امکان دارد که در گذشته دور مدلی مد شده و بعد به فراموشی سپرده شده است .آیا میتوان این مدل را مدرن بنامیم؟ برای این منظور زمان را به دو بخش تقسیم بندی کرده اند مدرن و پست مدرن که هر دو دسته طرفداران خود را دارند. اولی نوپا است و در حال رشد و دومی در تاریخ ماندگار شده و همچنان مورد استفاده قرار میگیرد.

اصولا در هر سبک مباحث متعددی مورد بررسی قرار میگیرند مانند ؛ نور، رنگ ، احجام تشکیل دهنده ، لوازم دکوراتیو مورد استفاده. که در این مقاله بصورت مختصر این موارد را در سبک مدرن بررسی میکنیم.

 • نور: در نورپردازی سبک مدرن بندرت از لوستر استفاده میشود مگر در حالتهای خاص. نورها اکثرا سفید هستند که با استفاده از نورهای نقطه ای و هالوژنها و یا بصورت نورهای مخفی ایجاد شده اند. این نورها توسط سیستمهای مدرن و هوشمند کنترل میشوند.
 • رنگ : عامل بسیار مهمی در القای یک فضای مدرن به بیننده میباشد. رنگ ها خنثی بیشترین کاربرد را در سبک مدرن دارند و در میان رنگهای خنثی ، رنگهای روسن بیشتر کاربرد دارد. اگر از کاغذ دیواری استفاده میشود باید بدون طرح یا طرح بسیار ساده با رنگ خنثی باشد. بهر ترتیب چه از رنگ استفاده شود و چه از کاغذ دیواری و یا دیگر متریالهای مدرن ، جنسیت باید مات و بدون انعکاس باشد و همچنین تضاد زیادی با رنگ محیط نداشته باشد.
  نورپردازی دکوراسیون اداری

  نورپردازی مدرن،،دکوراسیون اداری،نیروانا

  • احجام : در طراحی فضاهای مدرن استفاده از خطوط شکسته قابل مشاهده بوده و نظم بطور محسوسی رعایت میشود. این خصلتها در تمام اجزا تشکیل دهنده دیده میشود. پنجره های بزرگ فضا را بسوی مدرنیته پیش میبرد و دیده میشود که حتی بجای دیوار از پنجره های عظیم الجثه استفاده میشود.در بحث کف ، اگر بخواهیم از کفپوشهایی مانند فرش استفاده نکنیم ، باید از کفپوشهای جدید و صنعتی استفاده شود که در این میان مصالح لوکس و گرانقیمت از اولویت برخوردار هستند. سنگ مرمر سفید یا سیاه میتواند بسیار چشمنواز باشد.
  • وسایل دکوراتیو نقش بسیار پر رنگی در فضا دارند. به عنوان نمونه میتوان از تلویزیون های مسطح بزرگ و نصب شده بر روی دیوار نام برد. میتوان از آباژورهایی با اشکال عجیب استفاده کرد و یا از مجسمه های انتزاعی و در کنار آنها از نقاشی های ابستره . استفاده از دیوار شاخص و نصب قاب عکس بر روی آن البته تا جایی که زاویه دید را شلوغ نکنند. استفاده از فرشهای مدرن با پرزهای بلند در این سبک بسیار معمول میباشد. استفاده از پرده هایی با رنگ خنثی و روشن و بدون پترن و ساده که برای باز یا بسته شدن از سیستمهای هوشمند استفاده میکنند ، میتواند به مدرن بودن فضا کمک کند. استفاده از متریال های براق و لوازم بزرگ و درشت در محیط آشپزخانه و استفاده از وسایل براق و شیشه ای و ترکیب آن با استیل نیز از نمادهای مدرنیته میباشد. استفاده از شومینه های مدرن حتی اگر بصورت دکور و غیر قابل استفاده نیز فرآیند خوبی ایجاد میکند.
   طراحی دکوراسیون اداری

   نیروانا،مبلمان اداری،طراحی دکوراسیون اداری،