دفتر مرکزی

تهـــــران، ملاصدرا، شیراز جنوبی، برزیل غربی، شماره 59، واحد 9
ایمیل: info@nirvanasun.com

مبلمان خانگی، شعبه یافت آباد: 66193208-66193209
مبلمان خانگی،شعبه نیاوران: 26371436
پارتیشن و مبلمان اداری: 88602886-88212660

کپی رایت © 2019. نیروانا. کلیه حقوق محفوظ است.

مبلمان خانگی: 26371436  |  مبلمان اداری: 88602886

Blog

انتخاب صحیح مبلمان منزل

انتخاب صحیح مبلمان منزل

انتخاب مبلمان جزء مهم‌ترین تصمیماتی است که برای چیدمان دکور منزل خود می‌گیرید، فرقی نمی‌کند تنها زندگی می‌کنید یا با خانواده، انتخاب یک مبلمان درست همیشه مهم است چون مبلمان شما در مرکز خانه و توجه همگان قرار می‌گیرد.

 پذیرایی، قلب خانه شما است،‌ چون جایی است که با خانواده دور هم می‌نشینید و از میهمانان خود در آنجا پذیرایی می‌کنید، اما قبل از خرید مبلمان باید به یک‌ سری از نکات توجه کنید تا بتوانید متناسب با نیاز خود خرید کنید. اینکه بدانید چه سبک مبلمانی مناسب منزل شماست، مدرن یا کلاسیک؟ مبل ال یا چستر؟ تیره بهتر است یا روشن؟ در ادامه به پاسخ هر یک از این سوال‌ها خواهیم پرداخت.

انتخاب مبلمان متناسب با متراژ خانه

 قبل از خرید مبلمان باید مطمئن باشید تا چه اندازه فضای خود را می‌توانید اشغال کنید، قبل از خرید بهتر است یک متراژ تقریبی از فضای خود داشته باشید تا مبلی که انتخاب می‌کنید درست اندازه مکان آزاد شما باشد، باید مطمئن شوید فضای بیشتری را اشغال نمی‌کند و در مقابل درها قرار نمی‌گیرد که خللی در رفت و آمد شما در خانه ایجاد کند. این بدین معناست که اگر خانه شما کوچک است باید از خریداری کردن مبلمان کلاسیک که سایز بزرگ‌تری دارد خودداری کنید و به سراغ مبلمان‌های کوچک‌تر و کاربردی‌تر بروید.

 اگر فقط ۲ دیوار آزاد دارید پیشنهاد ما به شما خرید مبلمان اِل است، زیرا متناسب با قسمت آزاد منزل شما قرار می‌گیرد و فضای کم‌تری را بلااستفاده می‌گذارد.

 تعیین کاربرد مبلمان

قبل از خرید مبلمان باید کاربرد آن را در منزل خود مشخص کنید، اگر به دنبال مبلمانی برای استراحت کردن و استفاده به صورت روزمره هستید، بهتر است مبلمان راحتی نشیمن را به جای مبلمان لوکس و رسمی انتخاب کنید، چون این مدل مبلمان با توجه به این نوع کاربری ساخته شده پس بدنه مقاوم‌تری نسبت به مبلمان لوکس دارند، مبلمان کلاسیک و رسمی همان‌طور که از اسمش مشخص است بیشتر برای استفاده در زمان مجالس طراحی شده، پارچه‌های ابریشمی دارد، پس برای استفاده روزانه مناسب نمی‌باشند.

انتخاب رنگ مناسب

 رنگ پارچه مبلمان یکی از مهم‌ترین نکاتی است که باید به آن توجه کنید. رنگ مبلمان با سبک و متراژ خانه شما مرتبط است. اگر فضای خانه شما کوچک است بهتر است از رنگ‌های روشن‌تر استفاده کنید تا جلوه بیشتری به فضای شما ببخشد و رنگ روشن این خاصیت را دارد تا منزل شما را بزرگ‌تر نشان دهد، مبلمان با رنگ تیره بیشتر مناسب فضاهای بزرگ است، اما نباید از این نکته صرف نظر کرد که رنگ‌های روشن به جزء زیبایی که دارند قابلیت کثیف و کهنه شدن را بیشتر از سایر رنگ‌ها دارند و مراقبت بیشتری نیاز دارند.

 انتخاب پارچه یا روکش مناسب

نکته بعدی که باید حتما به آن توجه کنید جنس روکش مبلمان است. اگر شما از حیوان خانگی نگهداری می‌کنید یا فرزند کوچکی دارید بهتر است سراغ روکش‌هایی بروید که لکه‌گیری کمی دارند و مو و پرز کمتری را به خود جذب می‌کنند. علاوه براین باید سبک دکوراسیون خانه خود را در نظر داشته باشید، به طور مثال اگر چیدمان فضای شما سبکی کلاسیک دارد مبل با روکش چرم متناسب با چیدمان خانه‌ی شماست.

 توجه به بدنه و پایه مبلمان

 متریال استفاده شده در پایه و بدنه مبلمان یکی از نکات بسیار مهمی است که حتما باید به آن هنگام خرید توجه کنید، بهتر است جنس متریال بدنه و پایه مبلمان با سایر لوازم خانه مانند میز عسلی، آباژور و میز تلوزیون هماهنگی داشته باشد تا هارمونی فضای شما رعایت شود.

 مثلاً اگر جنس پایه و بدنه مبل شما از چوب است، بهتر است سایر لوازم خانه شما هم از جنس چوب و رنگ یکسان باشند.

تعیین کردن مقدار بودجه

و در آخر مهم‌ترین نکته که بزرگ‌ترین تاثیر را در انتخاب مبلمان دارد میزان بودجه مورد نظر شماست، قبل از خرید باید بدانید تا چه مقدار می‌توانید هزینه کنید، تا هنگام خرید سردرگم نشوید و بتوانید با خیال راحت بررسی‌های لازم را انجام دهید و مبلمان متناسب با بودجه و کاربرد مورد نظر خود را خریداری کنید.