دفتر مرکزی

تهـــــران، ملاصدرا، شیراز جنوبی، برزیل غربی، شماره 59، واحد 9
ایمیل: info@nirvanasun.com

مبلمان خانگی، شعبه یافت آباد: 66193208-66193209
مبلمان خانگی،شعبه نیاوران: 26371436
پارتیشن و مبلمان اداری: 88602886-88212660

کپی رایت © 2019. نیروانا. کلیه حقوق محفوظ است.

مبلمان خانگی: 26371436  |  مبلمان اداری: 88602886

Blog

راهنمای جامع خرید مبلمان

راهنمای جامع خرید مبلمان

انتخاب مبلمان می‌تواند بر زندگی شما تاثیر بگذارد چون مستقیما با راحتی و ایجاد احساس آرامش برای شما در ارتباط است. به همین دلیل انتخاب مبلمانی که برای محیط خانه شما مناسب باشد و آسایش را برای شما فراهم کند فرایندی نیازمند شناخت و آگاهی است، که ما در این مطلب به چند مورد ضروری و موثر در تصمیم‌گیری خرید مبلمان، اشاره کرده‌ایم.

خرید مبلمان مناسب با منزل شما

اگر تجربه زیادی در خرید مبلمان ندارید یا متوجه شده‌اید که مبلمانی که در گذشته داشته‌اید نیازهای شما را پوشش نمی‌دهد، به مطالعه این متن ادامه دهید.

مبلمان اساساً یک کالای کاربردی است و بسیار مهم است که قبل از خرید مبلمان، نیا‌زها و توقعات خود از مبلمانی که قصد خریدش را دارید مشخص کنید، همچنین چند سوال مهم پیش از خرید باید از خود بپرسید.

در کنار نیازهای شما، محدودیت‌هایی نیز در مورد مبلمان وجود دارد. این محدودیت‌ها می‌تواند مربوط به فضا، بودجه یا هر نیاز خاص دیگری باشد. دانستن نیازها و محدودیت‌های مبلمان می‌تواند به شما در انتخاب بهتر کمک کند.

سبک خود را بشناسید

وقتی سبک خود را بشناسید و با آن آشنا باشید به راحتی می‌توانید مبلمانی بخرید که واقعاً متعلق به منزل شما است.

شناخت صحیح از استایل منحصر به فرد خود، به شما اعتماد به نفس خرید مبلمان مناسب را                  می دهد. مبلمانی که مطابق با سبک شما باشد، فضای شما را نه تنها جذاب می‌کند بلکه محیطی آرامش بخش را برایتان فراهم می‎‌سازد.

داشتن ایده‌ای از سبک مورد نظرتان به شما انعطاف پذیری بیشتری می‌دهد برای مثال: می‌دانید در کنار مبلمان به چه اکسسوری و یا وسایل دیگری احتیاج دارید تا فضای اختصاصی خود را بسازید؟

کیفیت، حرف اول را می‌زند

دقت کنید مبلمانی با کیفیت تهیه کنید. کیفیت بالا برای هر خریدار باهوش مهم است.

گاهی اوقات ممکن است دو مبل تقریباً یکسان به نظر برسند، اما تفاوت قیمت زیادی بین آنها وجود داشته باشد. در این صورت با کمی بررسی بیشتر متوجه تفاوت در کیفیت خواهید شد. کیفیت ساخت و کیفیت متریال استفاده شده در مبلمان است که تعیین می‌کند، مبلمان شما چه مدت دوام می آورد و تا چه مدت می تواند ظاهر خود را حفظ کند. همچنین راحتی را قطعات، متریال و نوع ساخت است که ایجاد می‌کنند.

مبلمان چوبی

حتما بین انتخاب‌های خود،مبلمان چوبی را بررسی کنید.

مبلمان چوبی می‌تواند گرما و زیبایی را به همراه کارایی مناسب، به هر فضایی اضافه کند. می‌توانید مبلمان چوبی در هر سبکی که دوست دارید پیدا کنید، اما کیفیت آن چیزی است که مبلمان چوبی را متمایز می‌کند.

چگونه می توانید مبلمان چوبی با کیفیت را تشخیص دهید، در حالی که تنوع بسیار زیادی برای انتخاب وجود دارد؟

 قبل از خرید مبلمان چوبی، ویژگی‌هایی مانند استحکام و تراز درها و کشوها را بررسی کنید. کشوها باید به آرامی باز و بسته شوند. با کشیدن دست روی مبلمان، سطح آن را بررسی کنید تا هرگونه نقص یا ایراد را احساس کنید. چوب باید وقتی روی آن دست می‌کشید صاف و صیقلی باشد. حتی اگر مبلمان بافت دارد نباید دارای فرورفتگی و… باشد.

جنس چوب بسیار قابل اهمیت است. برای مثال چوب راش یکی از مشهورترین انواع چوب برای ساخت مبلمان است که دارای رنگ سفید تا زرد متمایل به قرمز است و این چوب باعث افزایش وزن بدنه مبلمان می‌شود.

چوب گردو نیز جزو مرغوب‌ترین چوب‌ها برای ساخت مبلمان است. قبل از خرید مبل از نوع چوب آگاه شوید و در رابطه با استحکام آن بررسی نمایید.

اشتباهات رایج در خرید مبلمان

اشتباهات زیادی در خرید مبلمان وجود دارد که می‌تواند بر تجربه خرید شما تأثیر منفی بگذارد. خبر خوب این است که این اشتباهات کاملا قابل پیشگیری هستند.

 یکی از رایج‌ترین اشتباهات، فراموش کردن اندازه‌گیری فضا و همچنین فضای آزاد برای قرارگیری مبلمان  و کاربرری آن است.

یکی دیگر از جنبه‌های مهم در یادگیری نحوه خرید مبلمان این است که به دنبال روندها و خرید مبلمان بر اساس کیفیت و کاربری آن باشید.

نقش پارچه را در انتخاب درست مبلمان فراموش نکنید

اکثر مبل‌ها بر اساس ظاهر و جنس و رنگ پارچه انتخاب می‌شوند. بنابراین، علاوه بر جنس چوب و متریال ساخت مبلمان، ظاهر آن و به خصوص جنس و طرح پارچه نیز بسیار قابل توجه است. الیافی که در پارچه مبلمان استفاده می‌شود باید قابل شست‌و‌شو و ماندگار باشد پس علاوه بر انتخاب طرح و رنگ مورد نظر خود به موارد ذکر شده نیز دقت نمایید.

به عنوان مثال، ابریشم زیبا به نظر می‌رسد، اما اگر آن را در نزدیکی یک پنجره قرار دهید و نور مستقیم به آن بتابد نمی‌تواند ظاهر خود را حفظ کند و رنگش تغییر پیدا می‌کند. برخی از الیاف مستعد چروک شدن هستند و در اثر استفاده زیاد ماندگار نیستند.

توجه به نوع طراحی، آرگونومی، طراحی صنعتی مبلمان نیز گرچه مباحثی بسیار تخصصی است، اما در راحتی و آرامش شما، نقش بسیار مهمی دارد. با نشستن روی مبلمان و تست چند لحظه‌ای آن، تا حدی می‌توانید متوجه طراحی اصولی مبلمان شوید.

 انتخاب تولیدکننده‌های مطرح و دارای تجربه می‌تواند به شما این اطمینان را بدهد که مبلمانی که انتخاب می کنید دارای استانداردهای صحیحی در طراحی است.

تمام موارد فوق اصول اولیه‌ای هستند که به شما در انتخاب مبلمان کمک خواهند کرد تا به درستی یکی از اجزای تاثیر گذار در محیط خانه خود را انتخاب کنید.

ما در نیروانا همواره در تلاش هستیم تا کیفیت و آرامش را توامان با هم به خانه شما بیاوریم.